Informace o nás

Farma GENESIS se nachází v obci Hrazená Lhota na Benešovsku, konkrétně na cestě mezi Benešovem a Vlašimí, zhruba 10 minut od Benešova. Je vybudována v objektu bývalého kravína, který je umístěn na konci obce, a proto nedochází k tomu, že by provoz na Farmě rušil obyvatele obce.

Farma disponuje stájí s 22 zděnými boxy pro koně o velikosti 3 x 5 m, z toho 2 boxy speciálně upravené pro hřebce, a 2 porodními boxy o velikosti 3 x 8 m. Každý box má minimálně 2 okna. Dále je k dispozici vnitřní mycí box pro koně, venkovní osvětlený lonžovací kruh, venkovní osvětlená písková jízdárna o velikosti 2600 m2 a travnaté opracoviště cca 800 m2.

K Farmě náleží také výběhy a pastviny.

CENA USTÁJENÍ: 4000,- CZK/měsíc

Okolní nádherná příroda nabízí neuvěřitelné možnosti vyjížděk po loukách i do lesů.

Dále nabízíme...v době finanční krize...dovolenou s vaším koněm za přijatelnou cenu a taktéž ustájení mimo sezonu... v zimních měsících.

V případě zájmu je možnost ubytování v caravan campu, který je vybaven přípojkami elektřiny a vodou. V caravan campu je rovněž zřízeno dětské hřiště. V blízkosti Farmy vede cca 36 km dlouhá cyklostezka. Okolí je ideální pro cykloturistiku na horských kolech. 5 km od Farmy se nachází krásný zámek Jemniště. Pokud se vydáte na druhou stranu, můžete se projít po krásném Vlašimském parku, který je od Farmy vzdálen asi 3 km. Další den můžete trávit procházkou po nedalekém hradě Šternberku.

Přímo na Farmě můžete  navštívit Konibar GENESIS, kde můžete posedět a občerstvit se. Rovněž si můžete v sekci "Kalendář akcí" najít akce, které budou v roce 2009 na Farmě a v Konibaru pořádány a kterých se můžete zúčastnit.

Fotky Farmy najdete ve "Fotogalerii" v sekci "farma a okolí".

Historie projektu

Kravín v Hrazené Lhotě jsme zakoupili v listopadu roku 2002. Rozhodli jsme se tak, protože stáj v Praze 4 - Hrčířích, ve které jsme byli v nájmu, jsme museli z důvodu prodeje celého objektu opustit a chtěli jsme v provozování stáje pokračovat. Kravín nás nadchnul zejména lokalitou, ve které se nachází. Je obklopen krásnou přírodou a je na kraji obce, tudíž provoz stáje nevadí ostatním obyvatelům obce.

Kravín jsme kupovali v původním stavu. Přes zimu proběhla základní rekonstrukce, a to především vybourání stávajícího kravína a vystavění 24 zděných boxů. Již v březnu 2003 se do nové...ještě trochu provizorní stáje...stěhovali naši koně. Postupně pak vznikl lonžovací kruh, bylo uklizeno okolí Farmy, kde se nacházela mimo jiné i skládka vraků aut a byly udělány výběhy pro koně. Poté následovalo budování odvodněné jízdárny a postupné zdokonalování Konibaru GENESIS, kde se již přes 2 roky pořádají všechny akce starouselíků, oslavy Nového roku atd.

I když Farma ještě zdaleka nemá konečnou podobu, neustále na jejím zkrášlování a zdokonalování pracujeme. V roce 2008 jsme například kompletně opravili stávající terasu, na které jsme vybudovali velikou pergolu. Výhled z této terasy obdivují všichni návštěvníci Farmy...pokud na ní totiž stojíte nebo sedíte, díváte se rovnou na bájnou horu Blaník.

Naši uživatelé

Našimi stránkami bychom rádi oslovili majitele koní, zájemce o aktivní dovolenou s koněm či bez něj, nadšence na výuku jízdy na koni, děti na koňské tábory nebo jen příznivce dobré zábavy grilu a pití.

Seznam aktuálně připravovaných akcí hledejte v "kalendáři akcí"

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.